CNC & Lazer Kesim

CNC Lazer Kesim

Cnc kesim; Ahşap, pleksi, decota, pvc, kompozit ve benzeri malzemelerin üzerine harf, desen ve şekil yapılabilen bir çalışmadır. Firmamızda bulunan son teknoloji cnc makinalarımızla tüm kurumsal ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz. İstenilen tüm ebatlarda kesme, oyma ve benzeri işlemler uygulanabilmektedir. Mdf ,sunta, pleksi , dekota, kestamit, strafor, betopan, prinç ve benzeri malzemeler üzerinde arzu edilen her desen ve her türlü yazı fontundaki harfler itinayla kesilmektedir.

Cnc kesim ve oyma alanında makinelerimiz ve profesyonel danışmanlarımız tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Cnc router makinamızda yaptığımız kesimlerde malzemelerin kalınlıkları genel olarak 1mm- 50mm aralığındadır. Malzemelerinize kesim yaptırmak, en temiz, en hızlı ve profesyonel sonuca ulaşmak istiyorsanız tercihiniz CNC olmalıdır.
Cnc Lazer Nedir ve Avantajları Nelerdir ?
Computer Numeric Control (CNC) mantığıyla , özel gazlar kullanılarak (Karbondioksi ,Azot ,Helyum vb . gazlar) lazer ışını meydana getirerek 2 boyutlu kesme , kazıma ve delme işlemlerini uygalayan , İstenilen şeklin kesimini bilgisayar ortamından alıp istenilen şekilde bire bir prüzsüz bir şekilde çıkarma işlemlerini yapan cihazlara CNC Lazer denir.
Lazer cihazlarının avantajı ise lazer ışınıyla kesme yaptığı için istenilen şekilde bire bir hassas bir şekilde sıfır defarmasyonla kesme işlemi yapabilmesidir. Cnc Lazer kesim esnasında temas olmadığı için malzemede ezilme veya çarpılma meydana gelmez. Bir diğer önemli avantajı ise malzemede pürüzlenme vaya çapaklanma olmadığu için çıkan parçada 2 bir işleme gerek kalmaz.
Cnc Lazerle Neler Yaparız ?

  • Pleksi
  • Aynalı Pleksi
  • Deri, Kumaş vb. (ürünlerin 2 boyutlu kesim)
  • Delme ve Kazıma İşlemlerini
  • Yazı ve Harf Uygulamaları

Ne Tür İşlerde Kullanılır?
Yüksek hassasiyet gerektiren ve pürüzsüz bir kesim gerektiren yerlerde kullanılır.
Örneğin: Harf kesiminde Stand yapımında vb yerlerde.